Tag Archives: evtina

„АМАН“ почна со собирање потписи за враќање на евтината струја

10 илјади потписи се доволни за да се врати повторно евтината струја.

______________________________________________________________________________________________________

Укината евтината струја преку ден – ЕВН со нов шок ќе заработува на потрошувачите

Освен што поскапе струјата од денеска се укинува и дневната евтина тарифа што досега граѓаните ја користеа од понеделник до сабота, освен во неделите од 13 до 16 часот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1