Tag Archives: falenje

Уапсен зошто го пофалил Брејвик на Фејсбук

 Обвинетиот Филип Хорн (44), е осомничен за предизвикување расна омраза откако јавно на својот фејсбук профил го пофалил масовен убиец Андерс Брејвик.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1