Tag Archives: farmerki

Помислете пред да купите – Избелените фармерки сеат смрт за работниците кои ги прават

Популарноста на избелените фармерки доведе до отварање огромни фабрики во Турција и неразвиените земји. Таму нискоквалификувани работници секојдневно се изложени на ризик за минимални плати.

______________________________________________________________________________________________________

Во Северна Кореа има пици, а жените почнаа да носат панталони?

Најголемата вест во Северна Кореа изминативе неколку дена не е некоја нуклеарка или тестирање на нова ракета, туку веста дека во Пјонгјанг има жени кои почнале да носат панталони.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1