Tag Archives: federer

Драматично: На Федерер му се подготвува атентат во Шангај?!

Роџер Федерер очигледно нема да биде спокоен на Мастер турнирот во Шангај, а се шпекулира и негово откажување откако, на Твитер профилот на тенисерот му стигнала порака во која пишувала дека му се подготвува атентат!

______________________________________________________________________________________________________

Џоковиќ и Федерер крадат пешкири од Вимблдон

Кога ќе се спомне името Вимблдон, тоа представува традиција, класа и строги правила. Но, во последните неколку години работите се сменија, па сега организаторите имаат сериозен проблем со поткопување на дисциплината и правилата.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1