Tag Archives: fidel

Фидел Кастро умира? (пак) – тврдат дека доживеал мозочен удар и е критично

Fidel Castro доживеал голем мозочен удар и е во многу критична состојба. Според ТМЗ и светските медиуми 86 годишниот поранешен лидеr на Куба едвај јадел, зборувал и не препознавал луѓе.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1