Tag Archives: file

Филе: Македонци, македонски граѓани, македонска држава, наместо ФИРОМ

Македонци, македонски граѓани, македонска држава, наместо „државјани на ФИРОМ, вашите граѓани и вашата држава“. Ова се пораките кои по средбата со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, денеска на прес-конференција ги испрати еврокомесарот за проширување на Европската унија Штефан Филе.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1