Tag Archives: gadafi

Брутално мачен, тепан, горен – почина човекот кој го уби Гадафи

Омран бин Шабан, човекот одговорен за заробување и убиство на Муамер ал-Гадафи, Е УБИЕН. Околу 10.000 луѓе присуствуваа на погребот. Шабан претходно бил киднапиран и измачуван.

______________________________________________________________________________________________________

Гадафи киднапирал и силувал девојки – имал полн харем жени ,,за силување,,

Моамер ел Гадафи, имал харем од киднапирани девојки, кои ги силувал кога и да посакал. Новинарка на француски весник „Монд“, Аник Кожан издала книга со наслов „Во харемот на Гадафи“ базирана на сведочења на жени кој биле дел од харемот за ,,силување,,

______________________________________________________________________________________________________

Наследниците на Гадафи ја цепкаат Либија

Војни меѓу племиња, смрт на секој чекор и желба за одвојување на поделени региони. Така накратко изгледа Либија неполна година од убиството на Муамер ел Гадафи и на само 5 дена од првите „слободни“ избори кои се закажани за в сабота.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1