Tag Archives: humanitarna

Москва со порака до САД: Не ги сакаме вашите пари одете си !

Русија ја обвини Америка дека сакаат преку финансиската помош за развој, да ја искористат Москва, со цел да влијаат на руската политика и на исходот на изборите во САД и тоа на еден ден откако во оваа земја беше затворена мисија на примање на парична помош.

______________________________________________________________________________________________________

Уште една хуманитарна измама во Македонија? – Внимавајте

По скандалозните информации дека донациите за операција на малата Ева биле измама, односно пари се собирани со лажен документ за втора операција, која ниту била планирана, уште една хуманитарна измама на повидок?

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1