Tag Archives: ilco

Илчо уште не седнал на претседателското место, ценатар на нов скандал во ФФМ

Нов скандал ја затресе Фудбалската куќа на Македонија, откако еден од членовите на управниот одбор Љубомир Ѓурчевски обвини дека не е испочитуван законскиот рок од 30 дена за кандидатурата на новиот претседател Илчо Ѓорѓиески, пренесува мкд.мк.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1