Илчо уште не седнал на претседателското место, ценатар на нов скандал во ФФМНов скандал ја затресе Фудбалската куќа на Македонија, откако еден од членовите на управниот одбор Љубомир Ѓурчевски обвини дека не е испочитуван законскиот рок од 30 дена за кандидатурата на новиот претседател Илчо Ѓорѓиески, пренесува мкд.мк.


„Ова што сега го кажувам никој не смее да го кажува, затоа што им врши притисок на луѓето. На 11 јули е поднесена кандидатурата за тренерот на Вардар, и со тоа не се исполнува рокот од 30 дена пред одржување на Вонредното Собрание. Ѓорѓиевски е утврден како делегат на собрание на ОФС Скопје на 10 јули. Јас сум горд што го говорам ова и затоа ќе поднесам и пријава до Јавното обвинителство за извршен фалисфикат. За тоа ја известив и ФИФА и УЕФА“, изјавил Ѓурчевски.

Tags: , , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1