Tag Archives: ffm

Комити се враќаат на трибините

Навивачката група „Комити“ најверојатно ќе ја прифати подадената рака од раководството на ФФМ и на мечот со Хрватска повторно ќе се врати на Западната трибина на арената „Филип Втори“ кога е во прашање националниот тим, пишува екипа.мk.

______________________________________________________________________________________________________

ФФМ носи промени, Тошак си поднесе оставка

Поранешниот селектор Џон Тошак предвреме ја прекина соработката со новото раководство во ФФМ на чело со Илчо Ѓоргиоски.

______________________________________________________________________________________________________

Илчо уште не седнал на претседателското место, ценатар на нов скандал во ФФМ

Нов скандал ја затресе Фудбалската куќа на Македонија, откако еден од членовите на управниот одбор Љубомир Ѓурчевски обвини дека не е испочитуван законскиот рок од 30 дена за кандидатурата на новиот претседател Илчо Ѓорѓиески, пренесува мкд.мк.

______________________________________________________________________________________________________

Харалампие конечно си отиде од ФФМ – Тренерот на Вардар нов претседател

Харалампие Хаџиристески си поднесе оставка и веќе не е претседател на ФФМ.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1