Tag Archives: ingusetija

Седум полицајци убиени на погреб

Најмалку седум полицајци загинаа, а 12 се ранети денеска во самоубиствениот бомбашки напад во руската автономна република Ингушетија за време на погреб на еден нивни колега.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1