Tag Archives: jade

Поради бактерија која го јаде месото остана без раце и нозе – младата Ејми сепак вели го сакам животот

  Aimee Copeland, младата девојка која на езеро во Америка се зарази со бактерија која го јаде месото, успеа да ја победи болеста. Сепак цената што ја плати е ампутирани двете раце и нозе.  

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1