Tag Archives: johan

Јохан се враќа дома во Мај

Единствениот Македонец осуден од Хашкиот трибунал во март 2013 година отслужува осум години или две третини од 12 годишната затворска казна поради настаните во скопското село Љуботен од 12-ти август 2001 година, пишува неделникот “Република“.

______________________________________________________________________________________________________

Јохан Тарчуловски е во Скопје – Фото

  Јохан Тарчуловски е во Кисела Вода. Ова беше објавено пред половина час на фејсбук профилот на Јохан Тарчуловски, и предизвика лавина од коментари и прашања.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1