Tag Archives: jsp

И студентите со петиција бараат бесплатен јавен превоз

  Уште една петиција на социјалните мрежи. Студентите собираат потписи со кои бараат и тие да добијат бесплатен јавен превоз како и пензионерите.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Културна младина во ЈСП -,,Седи дома ако неможеш да стоиш,,!!!

Видео клип снимен во еден од автобусите на ЈСП. На клипот се гледа кавга на млада девојка со постари лица – пензионери.

______________________________________________________________________________________________________

Пензионерите ќе се возат гратис и во сабота

Градоначалникот Коце Трајановски доставил предлог за кој Советот на град Скопје ќе расправа во понеделник по што ќе се знае дали покрај вторник и петок, јавниот превоз за пензионерите ќе биде гратис и во сабота.

______________________________________________________________________________________________________

Каменувани и искршени автобуси, претепан патник – ЈСП вчера на мета

Неколку инциденти се случиле ноќеска низ Скопје – каменувани градски автобуси, претепан патник, нападнатo патничкo возило.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1