Tag Archives: kidnapiran

Го киднапирале зошто личи на „Садам“ за да снимаат порнич

Еѓипјанин кој личел на Садам Хусеин доживеа бизарен инцидент. Мохамед Бишр од Александрија со години доживува непријатности заради неговиот речиси идентичен изглед, кој потсетува на поранешниот ирачки диктатор.

______________________________________________________________________________________________________

Вооружени лица во Триполи го киднапираа либискиот претседател на Олимпискиот комитет

На помалку од две недели пред одржувањето на Олимписките игри во Лондон киднапиран е Набил Елалем, претседател на либискиот олимписки комитет.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1