Tag Archives: klub

Сорос “влезе“ и во Манчестер јунајтед

Откако беше откриено дека  купил речиси два отсто од акциите во Манчестер Јунајтед, американскиот милијардер со унгарско потекло, Џорџ Сорос, повторно е во фокусот на јавноста.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1