Tag Archives: кремељ

Видео: Феминистка во Украина со голи гради нападнала патријарх

Украинска феминистка со голи гради и со заканувачки пораки испишани на телото, се обиделе да се нафрли на патријархот на руската православна црква во знак на протест поради наводна „антиукраинската“ политика на Кремељ и црквата.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1