Tag Archives: KUFER

Ви чепка ли некој по куферите додека летате? Македонец останал без 2500 евра вредна кутија

Македонски државјанин патувал од Скопје за Дизелдорф, по слетувањето во Дизелдорф утврдил дека од багажот му недостасува вредниот предмет кој го носел како подарок за најблиските.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Како да се спакувате набрзинка – совети од LOUIS VITON

  Идат летните одмори, а многумина не сакаат да се пакуваат. Некои пак постојано носат премногу облека, па пакувањето им е навистина мачно и долго, а половина од гардеробата нема ни да ја облечат. Познатата дизајнерска куќа направила видео насловено – како да се спакувате набрзинка, а ништо да не заборавите.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1