Tag Archives: lazno

Со лажни каснувања од кучиња до 80 милиони!

Ширум Србија луѓе варат глави на мртви кучиња со кои се самоповредуваат и си нанесуваат расекотини со разни предмети со цел да дојдат до брза и лесна заработувачка.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Лажно се удавил за да избега од жената

  Рејмонд Рот (47) официјално се удави на 28-ми јули, пред очите на неговиот син, дури и сеопфатната мисија на еден куп спасувачи не успеа да го најде неговото тело.

______________________________________________________________________________________________________

Киднапиран сум, ме донесоа на Косово, соберете 32000 евра – Адвокат од Скопје исценирал киднапирање

МВР ќе поднесе кривична пријава против К.М.(35) од Скопје – “Лажно пријавувил дека го киднапирале и однеле на Косово, за да собере пари од семјството за наводен откуп.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1