Tag Archives: lisice

Фото: Пожар во Лисиче вечерва

Голем пожар вечерва во скопско Лисиче. Според противпожарната бригада се запалила голема површина на сува трева во близина на улицата Тодор Крапчев во Лисиче.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: 150 возила со избушени гуми ноќеска во Ново Лисиче

Сопственици на 150 автомобили кои во текот на ноќта им биле паркирани на паркинзите пред зградите во кои живеат, утрово ги затекнале со избушени гуми.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1