Фото: Пожар во Лисиче вечерва


Голем пожар вечерва во скопско Лисиче. Според противпожарната бригада се запалила голема површина на сува трева во близина на улицата Тодор Крапчев во Лисиче.

Едно противпожарно возило веќе е на теренот и се справува со пожарот.

Според командирот на противпожарната бригада Благоја Менковски се работи само за сува трева и нема објекти кои се во опасност, а екипите веќе се на теренот и за многу кратко пожарот ќе биде локализиран.

Фотографија – Борислав Стоилковиќ

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1