Tag Archives: лицитација

Хакери од 119 различни адреси го нападнале МВР при јавната лицитација за возила

Вкупно 119 различни ИП адреси од повеќе држави од светот ја хакирале веб страницата на Бирото за јавни набавки во последните минути од електронската лицитација за набавка на нови автомобили на полицијата, соопшти МВР.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1