Tag Archives: луна парк

Втор обид да се најде некој да го гради Луна-паркот

Првиот јавен повик за изградба на нов луна парк кој беше објавен во март пропадна, сега се распиша втор повик.

______________________________________________________________________________________________________

Фото – Лидерот на Северна Кореја ги качи дипломатите на Ролекостер

  Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун навистина се забавува. Медиумите го сликале во забавен парк во Пјонгјанг. Младиот лидер сакал да се вози на ролекостер па си ги земал со него и пола влада и дипломати.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1