Tag Archives: mite

Мите Ѓеоргиев коj загина во пожарот во Струмица – за последен пат доби херојски поздрав

Јунакот на Струмица, Мите Ѓеоргиев достојно беше испратен денес на градските гробишта во Струмица. Се гледаше само тагата и почитта на неговите блиски, роднини, пријатели и соседи.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Третата жртва на пожарот бил доброволец – не го дочека раѓањето на своето прво дете

Мите Ѓеорѓиев на 30-годишна возраст трагично, но храбро го изгуби својот живот спасувајќи го локалното население во Струмица. Доцна синоќа почина волонтерот Мите Ѓеоргиев, помагајќи доброволно да не се прошири пожарот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1