Tag Archives: musa djaferi

Албанците ќе бараат нов устав

Вицепремиерот Муса Џафери, кој важи за десна рака на Али Ахмети, во интервју за телевизијата Алсат М изјави дека ако се донесе законот за бранителите, Албанците ќе бараат нов устав на Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1