Tag Archives: наковска

БРАВО – Злато и светски рекорд за Македонската стрелачка Оливера

  Светски рекорд во стрелање со воздушен пиштол на Македонската стрелачка Оливера Наковска Бикова, поставен денеска на Параолимписките игри во Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1