БРАВО – Злато и светски рекорд за Македонската стрелачка Оливера


 

Светски рекорд во стрелање со воздушен пиштол на Македонската стрелачка Оливера Наковска Бикова, поставен денеска на Параолимписките игри во Лондон.

Наковска Бикова постигна 381 кругови, што е најдобар резултат во светот.

Таа триумфираше во стрелачката дисциплина воздушен пиштол 10 метри и се најде на победничкиот пиедестал каде и беше доделен златниот медал.

БРАВО !!!!

Tags: , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1