Tag Archives: medal

БРАВО – Злато и светски рекорд за Македонската стрелачка Оливера

  Светски рекорд во стрелање со воздушен пиштол на Македонската стрелачка Оливера Наковска Бикова, поставен денеска на Параолимписките игри во Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: ,,Златниот коктел,, со кој славеа олимпијците го направи Македонецот Саша

Коктелот е направен со кралски коњак ,,Hennessy Paradis Imperial Cognac,, и со шампањ ,,Luxur Brut ,, со 24 каратни златни листови. На дното на чашата има рачно направен сет од 18 каратни златни прстени, направени во познатата златара Hirsh.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Вработен во Конами освои златен медал на Олимпијадата

Ги гледате ли ОИ во Лондон? Еве нешто што можеби не го знаевте, за освојувачот на златниот медал во машката идивидуална дисциплина во гимнастика.

______________________________________________________________________________________________________

Бронзениот олимписки медал не вреди ни 5 пари !!!!

Да се освои медал на Олимписките игри, макар и оној со најмал сјај, бронзата, е нешто што е од непроценлива вредност за секој спортист. Но, по се изгледа освен емотивноста на моментот, во пазарна смисла, ваквиот предмет не вреди многу на светскиот пазар. Вредноста на бронзениот медал е ни повеќе ни помалку, туку точно три […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1