Видео: Вработен во Конами освои златен медал на Олимпијадата


Ги гледате ли ОИ во Лондон? Еве нешто што можеби не го знаевте, за освојувачот на златниот медал во машката идивидуална дисциплина во гимнастика.

Учимара работи за „Konami Sports & Life Co“. Директорот на компанијата со порака ги поздрави сите симпатизери на компанијата, која што како што вели, преку Учимара покажале дека имаат за цел да им овозможат пријатно и драгоцено време во секојдневниот живот преку здравјето и фитнесот.

На официјалниот сајт на Конами пишува дека Учимара е еден од четворицата вработени, кои што се натпреваруваат на Олимпијадата, претставувајќи ја Јапонија. Покрај него во гимнастика се натпреваруваат и Који Јамамура и Јусуке Танака, додека во пливање претставник е Такура Фуји.
„Од се срце сакаме да му честитаме на Учимура на неговото достигнување и сакаме да ја прошириме ваквата благодарност до неговите многуброји поддржувачи и навивачи. Конами и во иднина ќе продолжи да помага во понатамошниот развој и популаризација на спортот.

Share Button

Tags: , , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1