Tag Archives: нетанјаху

Нетанјаху се закани дека ќе се одмазди за терористичкиот напад

Откако претходно го посочи Иран како единствен осомничен за денешниот терористички напад во Бургас Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху предупреди дека неговата земја „ќе одговори со сила“ на овие удари.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1