Tag Archives: nova pazova

Снимките од пилотот во последните моменти од животот се продавале од 20 до 500 евра

Работници од локална фабрика во Нова Пазова, место каде што пред три дена се сруши воен авион на Србија, се обидуваа да го изгаснат пожарот со цел лекарите да стигнат за да му помогнат на повредениот пилот Горан Савиќ.

______________________________________________________________________________________________________

Авион се сруши на улица во Нова Пазова – еден пилот загина (Фото/Видео)

Авион на воздухооловството на Војската на Србија од типот В-54 Ласта денеска се урна во Нова Пазова. Иако двајцата пилоти иако успеале да се катапултираат пред падот, еден од нив им подлегнал на повредите.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1