Tag Archives: novo lisice

Ново Лисиче го кани светот – цел ден журка

22-ри септември (сабота) во новиот парк со авион „Аеродром“ се организира голем, целодневен хепенинг! „Ново Лисиче го кани светот“ се случува по трет пат и е отворен за сите генерации.

______________________________________________________________________________________________________

Празникот Св Богородица ќе се одбележи на Матка и во Ново Лисиче

  Матка и оваа година ќе го одбележи празникот св. Богородица со вечерна богослужба и полноќно бдеење. На 28 август, во манастирот ќе се одржи света божествена литургија, со која ќе чиноначалствува поглаварот на МПЦ, г.г. Стефан.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1