Tag Archives: NY

Њујорк остана без струја – автомобили пливаат по Вол Стрит (Фото)

Атлантик Сити, местото  каде Сенди “удари” во копното сега е сосема под вода. Локалните власти се обидуваат да евакуираат луѓе кои на своја рака останале во градот.

______________________________________________________________________________________________________

Трудници се испотепале во Мекдоналдс/ Видео

  Тепачка меѓу 3 жени во ресторанот за брза храна ,,Мекдоналдс,, во Бронкс Њујорк. 2 од 3 жени учеснички во тепачката биле бремени.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1