Tag Archives: opozicija

Опозиционер во Русија нашол прислушкувач во канцеларија

Лидерот на руската опозиција Алексеј Навални изјави дека пронашол направа за прислушкување во својата канцеларија во центарот на Москва.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1