Опозиционер во Русија нашол прислушкувач во канцеларија


Лидерот на руската опозиција Алексеј Навални изјави дека пронашол направа за прислушкување во својата канцеларија во центарот на Москва.

Политичарот ги сликал микрофоните и сликите ги објавил на интерент. Тој случајот го пријавил и во полиција која дошла да истражува како микрофоните се нашле таму.

Инаку тој пред еден месец беше обвинет за кражба и не смее да ја напушти Москва до крајот на истрагата. Тој е е еден од најострите критичари на Путин.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1