Tag Archives: moskva

Мисија лудост: Руски авантуристи се искачиле на зграда висока 370 метри – Видео

Тим од руски авантуристи изведил потфат еднаков на акциите на Том Круз од „Невозможна мисија“, и успеале да ги измамат сите безбедносни системи и се искачиле на врвот од недовршената зграда во центарот на Москва која наскоро ќе биде највисоката градба во Европа со 370 метри висина.

______________________________________________________________________________________________________

Забрана за геј паради во наредните 100 години!

Врховниот суд во Mосква ја потврди забраната за геј парада во руската престолнина која ќе важи во наредните 100 години, која пред повеќе од два месеци ја донесоа градските власти.

______________________________________________________________________________________________________

Поради закана од бомба лет од Њујорк до Москва завршил во Исланд

Патнички авион кој полетал од Њујорк, од аеродромот Џон Кенеди, а се упатил кон Москва бил пренасочен за Исланд, поради анонимен повик дека во авионот имало експозив.

______________________________________________________________________________________________________

Опозиционер во Русија нашол прислушкувач во канцеларија

Лидерот на руската опозиција Алексеј Навални изјави дека пронашол направа за прислушкување во својата канцеларија во центарот на Москва.

______________________________________________________________________________________________________

Убила 5 пешаци возејќи го дечкото во болница

Русинката Jekatarina Zaul (24) удрила со автомобилот во група пешаци додека се обидувала својот дечко брзо да го однесе во болница.

______________________________________________________________________________________________________

Хаос во Москва: Центарот под вода, 2 жртви, 2 деца повредени ФОТО/ВИДЕО

Голема бура ја зафати Москва. Од гром загинале 2 работници. Обилните дождови комплетно го парализирале градот кој е под вода. Повредени се и 2 деца.

______________________________________________________________________________________________________

Гвардиола нов селектор на Русија?

Фудбалскиот сојуз на Русија (ФСР) се вклучи во трката за Пеп Гвардиола како наследник на Дик Адвокат на кормилото на „зборнаја“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1