Tag Archives: osmanlisko

Турција сака ново Османлиско царство (Видео)

Сирискиот претседател Башар ел Асад во интервју за египетски весник даде интервју во кое истакна дека нивниот амбициозен сосед, Турција сонува за ново Отоманско царство.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1