Tag Archives: оженет

Ким Јонг Ун е во брак од 2009 година а има и дете?

Откако медиумите во Северна Кореја потврдија дека нивниот лидер Ким Јонг-ун е оженет со неговата партнерка Ри Со-Ју, јапонските медиуми излегоа со нови информации.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1