Tag Archives: paravinja

40 год затвор за Паравиња – телото на 17 год Антонија сеуште го нема (Видео/Фото)

Драган Паравиња е осуден на 40 години затвор за киднапирање и убиство на 17-годишната Антонија Билиќ, одлучи денеска Жупанискиот суд во Шибеник.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1