Tag Archives: патување

Видео: Се венчавале дури 22 пати на различни светски дестинации!

Алекс Пелинг и Лиса Грент, брачен пар од источен Јоркшир, се венчавале дури 22 пати, и секогаш на различна дестинација во светот и како што изјавуваат планираат да направат уште осум венчавки на егзотични дестинации.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1