Tag Archives: пивски

Пивскиот квасец за холестерол, стрес, убавина

Пивскиот квасец е полн со Б витамини, одлично се бори против стресот, го регулира холестеролот и се наоѓа во служба на здравјето и убавината.

______________________________________________________________________________________________________

Зошто најмногу се дебелееме баш на стомакот?

Се што ќе изедете ви се „лепи“ на стомакот? Прочитајте зошто тоа се случува и како да го спречите.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1