Tag Archives: pobednici

Македонци победници на грчки мотокрос – ги земаа пехарите и за 1 и 2 место

Христијан Илиоски и Гоце Томовски, македонските мото – крос натпреварувачи победија на Отворениот грчки шампионат во мотокрос кој вчера се одржа на патеката „Птолемаида“ во Грција.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1