Македонци победници на грчки мотокрос – ги земаа пехарите и за 1 и 2 место


Христијан Илиоски и Гоце Томовски, македонските мото – крос натпреварувачи победија на Отворениот грчки шампионат во мотокрос кој вчера се одржа на патеката „Птолемаида“ во Грција.

Двајцата македонци ги оставија далеку зад себе грчките натпреварувачи, јави Сител. Илиоски во второто возење го постигна и убедливо најдоброто време во еден круг со 1:36,90.

Македонските натпреварувачи оствариле добри резултати и во трките за најмладите. 8 годишниот Лука Ристевски беше трет во класата МХ65, додека неговиот брат Андријан Ристевски и Христиан Станковиќ беа втор и трет во класата МХ85.

Македонци победници на грчки мотокрос – им ги земаа пехарите и за 1 и 2 место

Христијан Илиоски и Гоце Томовски, македонските мото – крос натпреварувачи победија на Отворениот грчки шампионат во мотокрос кој вчера се одржа на патеката „Птолемаида“ во Грција.

Двајцата македонци ги оставија далеку зад себе грчките натпреварувачи, јави Сител. Илиоски во второто возење го постигна и убедливо најдоброто време во еден круг со 1:36,90.

Македонските натпреварувачи оствариле добри резултати и во трките за најмладите. 8 годишниот Лука Ристевски беше трет во класата МХ65, додека неговиот брат Андријан Ристевски и Христиан Станковиќ беа втор и трет во класата МХ85. 

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1