Tag Archives: pratenik

Ѕинго се откажа од пратеник – Сител куртули од смена на сопственик

Лидерот на Социјалистичката партија на Македонија, Љубисав Иванов Ѕинго се повлекува од пратеничката функција поради лични причини, објави Макфакс повикувајќи се на извори од неговата партија.

______________________________________________________________________________________________________

Пратеник се пожали едвај врзувал крај со крај со 5000 евра плата !!!!!

Гиљермо Кољарте пратеник во Шпанија во интервју говорејќи за кризата се пожалил дека едвај сврзува крај со крај со својата пратеничка плата пд 5.100 евра.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1