Tag Archives: predal

Убиец се јавил да се предаде – му рекле немаме слободни полицајци да те приведат – на крајот сам си отишол во станица

Полицијата во Детроит истражува зошто осомничен за убиство морал дури двапати да се предава на полицијата пред да им текне да го уапсат.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1