Tag Archives: прескот

Полицијата во близина на Вашингтон уапси нов „Џокер“

Американската полиција во близина на Вашингтон уаосила едно лице за кое се сомневала дека планира да изведе напад сличен на оној во Аурора, каде Џејмс Холмс уби 12 лица, а рани повеќе од педесет.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1