Tag Archives: престрелка

Тројца мртви во вооружена престрелка во трговски центар во Њујорк

Тројца луѓе денеска загинаа при пукање во трговски центар во предградие на Њујорк, објавија локалните медиуми, додавајќи дека помеѓу загинатите е и напаѓачот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1