Тројца мртви во вооружена престрелка во трговски центар во Њујорк


Тројца луѓе денеска загинаа при пукање во трговски центар во предградие на Њујорк, објавија локалните медиуми, додавајќи дека помеѓу загинатите е и напаѓачот.

Пукањето се случило околу 04 часот утрово во трговскиот центар „Патмарк“ во местото Олд Бриџ во државата Њу Џерси.

Вработените во продавниците внесувале роба кога напаѓачот влегол, убил двајца и потоа извршил самоубиство.

За сега не се знае колку луѓе се повредени во инцидентот.

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1