Tag Archives: њујорк

Ги намамил пожарникарите и почнал да пука: „Убивањето е она што јас најдобро можам да направам“

„Морам да видам уште колку квартови можам да запалам и да го направам она што најдобро го знам – да убивам луѓе“, напишал убиецот на Њујоршките пожарникари во порака пред да крене во својот убиствен поход.

______________________________________________________________________________________________________

Тројца мртви во вооружена престрелка во трговски центар во Њујорк

Тројца луѓе денеска загинаа при пукање во трговски центар во предградие на Њујорк, објавија локалните медиуми, додавајќи дека помеѓу загинатите е и напаѓачот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1